ЗАПИТАННЯ І ВІДПОВІДІ
Консультація
Як попасти до вас на консультацію?
На сторінці “Консультація” можна прочитати інструкцію як отримати консультацію. Також внизу кожної сторінки можна знайти Вайбер або Вотсап. Туди можна написати повідомлення, вказати причину звернення і що вам потрібна консультація. Можна вказати бажаний час, який вам підходить для консультації. Ви отримаєте відповідь найближчим часом (як правило відразу або в той же самий день вечером).
Що очікувати від консультації і як потрібно підготовитись?
Детальну інформацію про це можна прочитати на сторінці “Консультація”.
Як часто потрібні консультації і як довго проходить лікування?
Звичайно все це залежить від індивідуальних особливостей організму пацієнта і протікання хвороби. Оскільки до мене звертаються не тільки діти з аутизмом і затримкою розвитку, а і дорослі і нейротипічні діти з різними хворобами, то точну відповідь неможливо сказати. На початку консультації потрібні хоча б раз на місяць для оцінки стану і оцінки ефективності лікування. В подальшому консультації можуть бути рідше.
Чи можлива онлайн консультація?
На даний час всі консультації відбуваються онлайн.
Чи є у вас безоплатна консультація?
Якщо ви не знайшли відповідь на свої запитання на сайті ви можете написати і я зв’яжусь з вами. Також безоплатну консультацію я провожу з пацієнтами які є військовослужбовцями або батьками дітей з особливими потребами, що є військовослужбовцями.
Чи відвідуєте ви пацієнтів на дому?
Так, це можна влаштувати коли я буваю в Києві за попередньою домовленістю, але тільки для проживаючих в Києві.
Що запитати себе перед початком лікування
Яка основна ціль лікування?
Аутизм вважається невиліковним захворюванням. І хоча в багатьох випадках дитину можна повністю позбавити цього діагнозу, проте ще багато випадків залишаються невиліковними, хоча стан дитини можна значно покращити. Тому основною метою лікування повинно бути значне покращення стану організму.
Як я побачу результат?
Дуже багато батьків роблять акцент на відновленні мовлення, не звертаючи уваги на інші покращення. І коли після одного протоколу вони не бачать відновлення мовлення або його покращення, то вважають метод не робочим. Проте процес відновлення і покращення проходить поступово і часто малопомітно. Спочатку може покращитись сон, стілець, апетит, зменшитись вибірковість, і тільки потім покращитись поведінка, академічні навички і вже дальше мовлення. Тому дитині потрібен час, а батьки повинні звертати увагу на будь-які покращення стану дитини. Періодично я прошу батьків заповнити анкету, з якої ми побачимо наскільки міняється стан дитини і де ще залишаються проблемні зони.
Чи безпечне лікування і чи може воно нашкодити дитині?
Будь-яке лікування може зашкодити здоров’ю, якщо його використовувати не професійно. Але при правильному використанні натуропатія, гомеопатія, біохімічна корекція та нші методики є безпечними і ефективними.
Чи лікування ефективне?
Я не єдиний хто використовує біохімічну корекцію, гомеопатію і натуропатію для лікування аутизму і інших захворювань. Поширення цих способів лікування в світі, мій особистий і професійний досвід говорить про те, що ці методики є досить ефективні. Також ви можете побачити думку батьків на сторінці “Відгуки”.
Чи достатньо в мене ресурсів (коштів, часу, можливостей) для проведення даного лікування?
Лікування будь-якого хронічного захворювання, в тому числі і аутизму, є тривалим і ресурсозатратним.
Аутизм
Що таке аутизм?
Аутизм – це порушення нервової системи, яке зазвичай діагностують у перші 3 роки життя. Зазвичай батьки турбуються, коли їхня дитина має затримку в розвитку мовлення, обмежені соціальні стосунки, обмежені інтереси та діяльність. Дитина може уникати прямого зорового контакту та демонструвати дивну поведінку, наприклад фокусування на частинах предметів що обертаються(наприклад, обертове колесо іграшкової машинки). Можуть спостерігатися незвичайні рухи, такі як махи руками, самостимуляція або ходьба на носках.
Діагноз аутизму вимагає порушень у кожній із трьох областей: (1) соціальні стосунки, (2) спілкування/ігри та (3) обмежені інтереси та діяльність.
- Соціальна спорідненість включає помітні порушення невербальної комунікації, стосунків з однолітками та соціально-емоційної взаємності.
- Спілкування/гра включає або затримку, або повну відсутність розмовної мови, а також відсутність удаваних або соціальних ігор, що відповідають розвитку.
- Обмежені інтереси та діяльність включають масові занепокоєння, дотримання нефункціональних процедур або ритуалів, стереотипів і рухових манер.
Визначення і діагностика аутизму на сьогодні не є точною і час від часу переглядається. Це означає що можуть бути аутичні сиптоми і це може бути не аутизм. Про це можна почитати в статті “Чи можна вилікувати аутизм або псевдоепідемія аутизму”
Які причини аутизму?
Хоча причина аутизму невідома, зазвичай вважають, що етіологія може бути зумовлена кількома факторами. Дослідження вказують на генетичні, екологічні, метаболічні і неврологічні порушення, які впливають на нормальне функціонування мозку.
Чи можна вилікувати аутизм повністю?
Вважається, що аутизм невиліковний. Це щось з чим дитина народжується і це можна діагностувати в ранні роки життя (як правило до 3 років). Проте в моїй практиці були діти, з діагнозом встановленим спеціалістом, які з часом були позбавлені цього діагнозу. Отже, трапляються випадки аутизму який можна вилікувати. Більш детально про це можна прочитати в статті тут.
Як можна розпізнати аутизм в дитини?
Батьки та родичі повинні бути стурбовані своїм немовлям або малюком, якщо вони помічають будь-яку з наступних затримок розвитку або поведінкових проблем, і обговорити проблеми з педіатром своєї дитини, щоб отримати відповідні направлення для обстеження:
- відсутність або затримка розвитку розмовної мови.
- повторюване використання мови та/або рухових манер (наприклад, махи руками, обертання предметами).
- слабкий або відсутній зоровий контакт.
- дитина не реагує на своє ім’я, коли до неї звертаються
- дитина не сміється у відповідь
- відсутність інтересу до стосунків з однолітками.
- відсутність спонтанної або вигаданої гри.
- стійка фіксація на частинах предметів.
Які ще можуть бути симптоми аутизму?
Діти з діагнозом аутизм схильні обробляти та реагувати на інформацію в навколишньому середовищі унікальними способами. У деяких випадках батьки можуть бути налякані, оскільки проявляють агресивну та/або самоушкоджувальну поведінку, якою важко керувати. Ці порушення можуть стосуватися трьох основних напрямків:
–спілкування
- Труднощі у вираженні потреб вербально, використовуючи жести замість слів
- Повторення слів або фраз замість звичайної мови
- Не реагує на словесні інструкції; часто виглядає так, ніби дитина глуха, хоча тести слуху в межах норми
- Труднощі в створенні дружніх відносин
–соціальної взаємодії
- Сміх (та/або плач) без видимої причини; виявляє страждання з причин, неочевидних для інших
- Явна надмірна або недостатня чутливість до болю
- Віддає перевагу самотності; відстороненість, помітна для незнайомців і членів сім’ї
- Істерики та низька толерантність до фрустрації
- Труднощі в ініціації соціального контакту з іншими
- Труднощі в розумінні емоцій інших
- Незручно під час фізичного контакту, навіть якщо він надається з ніжністю, наприклад, обіймами
- Невеликий або відсутній зоровий контакт, навіть якщо говорити безпосередньо
- Немає реальних страхів перед небезпекою, незважаючи на очевидні ризики заподіяння шкоди.
- Помітна фізична надмірна активність або крайня недостатня активність
- Порушення дрібної та великої моторики
- Не реагує на звичайні методи навчання
- Грається з іграшками як об’єктами (приклад: удари по іграшковій машині як кубику, а не як транспортного засобу, що рухається)
–обсесивно-компульсивні порушення
- Наполягання на однаковості в рутинах
- Зосередження на обертових об’єктах, таких як вентилятор або пропелер іграшкового вертольота або колеса машини
- Нав’язлива прихильність до певних об’єктів
Чи може розвинутись аутизм в дорослого?
Аутизм може бути діагностований тільки, якщо симптоми появились в ранньому дитинстві, до 3 років. Він може бути діагностований пізніше, але тільки тоді, коли його симптоми були раніше не помічені. Виникнення симптомів схожих на аутичні в дорослому віці, швидше буде говорити за інше захворювання.
Чи є ліки від аутизму?
На сьогодні немає науково доказаних ліків, що можуть вилікувати аутизм. Кожна дитина з розладом спектру аутизму має унікальну сукупність затримок розвитку, дефіциту мовлення, соціальних і когнітивних порушень. Тому необхідно розробити комплексні плани лікування, спрямовані на унікальний профіль дитини і її порушень.
Чи можна щось зробити щоб попередити виникнення аутизму в дитини?
На жаль не існує якихось специфічних профілактичних заходів, які могли би попередити виникнення аутизму.
Як ви лікуєте аутизм?
Проблема аутизму в тому, що це комплексне мультисистемне захворювання всього організму, а не тільки нервової системи. Є багато патологічних станів і порушень, що ховаються під “парасолькою” аутизму. І виявляючи ці стани і порушення, та корегуючи їх, дитина поступово виздоровлює і може повністю позбутися свого діагнозу.
Що таке синдром Ретта?
Синдром Ретта є генетичним розладом, який зустрічається майже виключно у жінок. Після раннього нормального розвитку симптоми аутизму починають розвиватися між 6 і 18 місяцями, які зазвичай включають уникання соціальних контактів, зупинку мовного розвитку, унікальну рухову поведінку та регрес у навичках. Одна генна мутація була ідентифікована як причина синдрому Ретта, відкриття, яке може дозволити дослідникам з часом розробити покращену діагностику, раннє втручання та краще лікування захворювання
Синдром гіперактивності і зниженої уваги
Що таке синдром зниженої уваги і гіперактивності?
Розлад дефіциту уваги та гіперактивності (скорочено РДУГ; англ. attention deficit/hyperactivity disorder (ADHD) — це розлад нейророзвитку, що характеризується виконавчою дисфункцією, яка викликає симптоми неуважності, гіперактивності, імпульсивності та емоційної дисрегуляції, які є надмірними та поширеними, погіршуються в різних контекстах (Вікіпедія).
Які причини синдрому зниженої уваги і гіперактивності?
Причини на сьогодні залишаються не відомі.
Чи можна вилікувати синдром гіперактивності?
Вважається, що ефективного лікування для цього синдрому не існує. Проте багато випадків можна вилікувати за допомогою гомеопатії. Ось тут посилання на подвійне сліпе рандомізоване дослідження яке підтверджує ефективність гомеопатії.
Як можна розпізнати РДУГ або СДУГ в дитини?
Основними симптомами є:
- часто непосидючий / стукає руками чи ногами або крутиться на місці;
- часто покидає своє місце, коли необхідно залишатись (наприклад, встає зі свого місця в класі, офісі або в інших ситуаціях, котрі вимагають сидіти на місці);
- часто рухається від місця до місця, встає в ситуаціях, коли це недоречно; Примітка: у підлітків та дорослих може бути обмежене відчуття невгамовності.
- часто не може спокійно гратись або брати участь у дозвіллі;
- часто «в русі», поводиться, як «заведений / а» (наприклад, почувається некомфортно, коли треба сидіти впродовж тривалого часу, наприклад, у ресторанах, на зустрічах; збоку виглядає, як неспокійний /або такий / якому / ій важко себе стримувати);
- часто говорить надміру;
- часто «випалює» відповідь ще до того, як питання було завершене (наприклад, завершує речення іншої людини, не може дочекатися своєї черги у розмові);
- часто має труднощі із дотриманням своєї черги (наприклад, коли стоїть у черзі); i часто перебиває або втручається у діяльність інших (наприклад, втручається у розмови, ігри чи іншу діяльність; може брати чужі речі, не питаючи і не чекаючи дозволу; дорослі та підлітки можуть безцеремонно втручатися у справи інших).
(*Взято з Вікіпедії)
SPD (sensory processing disorder) -розлади сенсорної обробки інформації
Що таке SPD?
Розлад сенсорної обробки ( SPD , раніше відомий як дисфункція сенсорної інтеграції ) — це стан, при якому мультисенсорні дані не обробляються належним чином, щоб забезпечити належну відповідь на вимоги середовища. Розлад сенсорної обробки присутній у багатьох людей з диспраксією, розладом спектру аутизму та синдромом дефіциту уваги і гіперактивності. Люди з РСО можуть неадекватно обробляти зорові, слухові, нюхові (нюх), смакові (смак), тактильні (дотик), вестибулярні (рівновага), пропріорецептивні (усвідомлення тіла) та інтероцептивні (внутрішні відчуття тіла) сенсорні стимули.
Які причини сенсорних розладів?
Причини не відомі.
Чи можна вилікувати сенсорні розлади?
Використовуючи сенсорно-інтегративну терапію разом з іншими методиками (біохімічною корекцією, гомеопатією) можна позбавитись сенсорних розладів.
CFD (cerebral folate deficiency)
Що таке SPD?
Церебральний дефіцит фолієвої кислоти – це стан, при якому концентрація 5-метилтетрагідрофолату в мозку низька, при вимірюванні в спинномозковій рідині, незважаючи на нормальні показники в крові
Які причини СFD?
Однією з причин церебрального дефіциту фолієвої кислоти є мутація гена, відповідального за транспортування фолієвої кислоти, зокрема FOLR1 . Це успадковується за аутосомно-рецесивним типом. Іншими причинами, мабуть, є синдром Кернса-Сейра та аутоантитіла до фолатного рецептора .
Основні симптоми CFD
Симптоми зазвичай з’являються приблизно у віці від 5 до 24 місяців. Без лікування може бути слабкий м’язовий тонус, проблеми з координацією, проблеми з мовою та судоми. Крім того, можуть спостерігатися ознаки психомоторної відсталості, порушення сну, мозочкова атаксія та затримка розвитку голови. Приблизно у трирічному віці можуть розвинутися порушення зору, а сенсоневральна втрата слуху може виникнути приблизно у шестирічному віці.